Měsíční archiv: September 2010

KSČM – volit nebo nevolit

26 September 2010
Comments Off on KSČM – volit nebo nevolit

Jsem přesvědčen, že pro komunální volby se více méně mažou ideologické hranice. Program je přizpůsobován místním potřebám a  podmínkám. Kvalitní program, s důrazem na místní problematiku má v těchto volbách šanci uspět u voličů bez ohledu na stranickou příslušnost. Letošní obecní volby mě připoměl do této doby, mimo pana starosty ve Zpravodaji, volební leták s programem KSČM. Musel jsem ocenit úroveň této tiskoviny. Vkusné, přehledné a přes stručnost velmi informativní. Dá se tady říci, že mě zaujal. Proto mě začal zajímat i obsah volebního programu zdejší organizace KSČM.

(more…)

Náš život se zvířaty VII.

26 September 2010
Comments Off on Náš život se zvířaty VII.

Na mojí hospůdku ve Stebně jsem jednou získal zajímavou osůbku. Vysoký mladý chlapec, který byl vyznavačem toho životního stylu, pro který je typické nošení  černého koženého oblečení s mnoha kovovými doplňky, které se mnohdy zavěšovaly i přímo na části těla. Tíživá personální situace, ale i to, že kluk byl celkem slušný a lidi ho tam brali, mě přesvědčilo, abych ho udělal vedoucím hospůdky. Provoz běžel bez problémů a byla s ním celkem dobrá spolupráce.

Vážení spoluobčané (září 2010)

12 September 2010
Comments Off on Vážení spoluobčané (září 2010)

Také příspěvek pana starosty do zářijového  Žlutického zpravodaje (www. zlutice.cz ,  Zpravodaj č.9) mě zaujal. Bude-li do budoucna tato tradice příspěvků starosty pokračovat,  zamyslím se  nad tím co nám – občanům chce pan starosta v každém takovém příspěvku sdělit.

(more…)

Vážení spoluobčané (srpen 2010)

8 September 2010
Comments Off on Vážení spoluobčané (srpen 2010)

Titulek jsem si vypůjčil ze Žlutického zpravodaje. Tímto oslovením je uváděn pravidelný příspěvek Žlutického starosty, kterým  neformálně  oslovuje své spoluobčany, aby jim sdělil zpravidla nějakou aktuální záležitost, svůj názor na dění ve městě apod..

(more…)

Náš život se zvířaty VI.

7 September 2010
Comments Off on Náš život se zvířaty VI.

Zrekapituluji-li počet a různost zvířat o které jsme  se starali nebo ta, která se s námi jen minula, překvapuje mě, jaký to byl počet. Z některými jsme si vytvořili vřelý vztah jiné jen tak kolem proběhla.  Ať to byl kříženec vlčáka, který nám zbyl po cikánech v domě u kostela, nebo andulka Lojzík,  kocourek Rezeček, kterého jsme v paneláku venčili tak, že jsme ho spustili v košíčku na trávník před panelák a on se za chvilku do košíčku vrátil a trpělivě čekal až ho vytáhneme zpět do bytu.

(more…)