Měsíční archiv: May 2010

Němci napsali “srdečný” dopis občanům Řecka

25 May 2010
Comments Off on Němci napsali “srdečný” dopis občanům Řecka

Známý německý týdeník Stern zveřejnil ironický dopis Němců Řekům v němž připomínají, že SRN dalo do EU nejvíc peněz.

(more…)

Naivita žlutických voličů ?

14 May 2010
Comments Off on Naivita žlutických voličů ?

Složení Zastupitelstva města Žlutic  je jasně levicové. Je tedy logické, že i jejich rozhodování ovlivňuje levicové myšlení. Není to právě toto důvodem proč jde ve Žluticích většina rozhodujících věcí dost pomalu a těžkopádně? Pro podpoření mého názoru, ale i pro zajímavost přidávám příspěvek ze stránek: http://www.kohovolit.nazory.cz/. Vzhledem k statistickým údajům z roku 1947, kdy jsme jako Československo měly 7 nejvyšší životní úroveň na světě (v roce 1989 jsme byly na 178 místě) a byly jsme druhý nejméně postižený stát druhou světovou válkou  v Evropě a s ohledem na stav ekonomiky v roce 1989, zdáji se mi údaje z článku realné.

(more…)

Náš život se zvířátky IV.

11 May 2010
Comments Off on Náš život se zvířátky IV.

Pro úplnost tohoto tématu se musím zmínit i zvířatech, ktéré jsme chovali pro jejich užitek – hospodářská zvířata. Bylo jich celá řada a mnohdy je jejich osud a soužití s námi nezajímavé. Vzpomenu je  chronologicky a zastavím sem jen u těch, které jsou spojeny s veselou příhodou nebo jinou zajímavostí.

(more…)

Žlutice nebo Kocourkov ?

8 May 2010
Comments Off on Žlutice nebo Kocourkov ?

U stolu rejpalů se semele ledacos. Kdo ví do jaké míry ti je drb a do jaké míry je to pravda. Ale jak se říká: na každém šprochu je pravdy trochu. Vybral jsem několik perliček z činnosti naší radnice o kterých byla u našeho stolu řeč.

(more…)

Paroubku a Sobotko, kdo seje vítr

7 May 2010
Comments Off on Paroubku a Sobotko, kdo seje vítr

Paroubku a Sobotko, kdo seje vítr, sklízí bouři. Začali jste jako grázlové, rozkrádali a rozkrádáte státní rozpočet v krajích na těžce nemocné, abyste zaplácli ústa třicetikorunovým rýmyčkářům a nemakačenkům a těžce nemocné rakovinou jste spláchli do kanálu, protože jich nejsou volebně milióny!

(more…)

Horší než “turecký hospodářství” ??

7 May 2010
Comments Off on Horší než “turecký hospodářství” ??

S povděkem kvituji, že se neustále snažíte logickými argumenty mobilizovat společnost k normálnímu chování. Bohužel si myslím, že je to již marný boj. Celá západní kultura nevyhnutelně spěje ke katastrofickému konci. Totální regulace všeho a sociální státy způsobily, že jakýkoliv výrobek z těchto oblastí je neskutečně drahý a nekonkurenceschopný a vlády všech zemí, aby se zalíbily svým voličům, vytvářejí téměř bez výjimky dluhy.

(more…)