Měsíční archiv: April 2010

Závidím p. Nesnídalové

30 April 2010
Comments Off on Závidím p. Nesnídalové

Souhlasím s p. Nesnídalem, který poukazuje na  podivné  praktiky při výběrových řízeních ve Žluticích. Na druhou stranu by měl ocenit, že všem zájemcům byla  dána možnost se řízení zůčasnit. Závidím p. Nesnídalové, že byla její přihláška do výběrového řízení přijata. Zjišťuji  posun k lepšímu. Přestaly  se přihlášky zahazovat do odpadkového koše již před  řízením samotným. I různost názorů, jak je vidět z hlasováním je posun k lepšímu.  Nereagoval bych takto písemně, protože moje zkušenost je již staršího data. Vidouc však za těmito opakujícími se  podivnostmi stále stejná jména,  rozhodl jsem se vyjádřit svůj názor – názor občana Žlutic.

(more…)

Daňová pohádka

22 April 2010
Comments Off on Daňová pohádka

Žilo bylo 10 pánů, kteří spolu chodili každý den do restaurace na oběd.Za oběd měli pokaždé zaplatit dohromady přesně 1 000 korun. Pánové se dohodli na tom, že se na té tisícovce budou podílet tak, jak platí daně.

(more…)

SPOMAĽ, MÁŠ PRIVYSOKÚ RÝCHLOSŤ!

16 April 2010
Comments Off on SPOMAĽ, MÁŠ PRIVYSOKÚ RÝCHLOSŤ!

Keď som včera vystupoval z vlaku, predo mnou šla pomalým tempom stará babka. Ponáhľal som sa a nevedel som ju predbehnúť. Vytáčala ma do nepríčetna. Vtedy som sa zarazil a povedal som si: “Kam sa ja vlastne ponáhľam?” Ozvali sa vo mne výčitky vedomia, že som sa v duchu nahneval na babku, ktorá nemôže za svoju rýchlosť.

(more…)

Komu a k čemu slouží Kulturní dům

14 April 2010
Comments Off on Komu a k čemu slouží Kulturní dům

Koncem letošního března se ve Žluticích v restauraci “Zlaté hrábě” konal turnaj v licitovaném mariaši,  zařazaný do mistrovství  republiky. Turnaj z hlediska mariáše dopadl dobře a všichni byli vcelku spokojeni. Přijeli sem lidé ze všech koutů republiky i ze Slovenska. Pro téměř 100 účastníků byly prostory na Hrábí malé. To, že se jednalo o údálost přesahující i regionální význam navíc i málo reprezentativní.  Pořadatel se při zahájení omluvil, že nájem 5ooo.-Kč za sál v KD by narušil rozpočet turnaje. Myslím, že je morální povinností  zástupců města zajistit akce tak, aby byly podmínky co nejlepší i když se jedná jen o hráče karet.  Proč by nebylo možné zajistit lepší prezentaci Žlutic a pomoci zajistit úroveň srovnatelnou s ostatními turnaji v seriálu mistrovství. Nespočívá to v hloupém a netržním systému pronájmu prostor KD?

(more…)

Náš život se zvířátky III.

10 April 2010
Comments Off on Náš život se zvířátky III.

Po narození druhého syna Jirky, jsme odešli z Jáchymova . Bydleli v Sokolově  v panelovém domě a žádné zvířátko jsme neměli. Až když jsme se kvůli zdravotním potížím obou kluků přestěhovali do Žlutic. Luděk si pořídil morče Lucku a andulku Lojzíka. Lucka si žila ve své krabici, ze které si mohla kdykoliv vyskočit a zase se vrátit. Když byl Lojzík mimo klec, kterou měl stále otevřenou, s Luckou si hráli. Lojzík si sedl na zem a Lucku pronásledoval a za chvíli zase ona jeho. Nebo se proti sobě postavily a Lojzík ji vískal srst, štěbetajíc jako by jí něco vyprávěl. Zobáčkem se dotýkal jejího čenichu, jakoby se líbaly. Celý den byly doma sami, děti ve škole a školce, já měl časově práci nejnáročnější. Domů se tedy první vracela máma. Vždy jim oběma nosila něco dobrého na zub, pampelišku, hlavkový salát, sušenku apod. Tak si na to zvykly, že ji už čekaly v předsíni. Lucka pobíháním a kníkáním dávala najevo svou radost a Lojzík radostně lítal a vřískal.

(more…)