Měsíční archiv: March 2010

Zajistí úklid pořádek ?

26 March 2010
Comments Off on Zajistí úklid pořádek ?

Po částečném odtání sněhu  začaly z hromad sněhu vykukovat,  ještě přimrzlé  nepořádky nashromážděné  za celou zimu. Sněhu bylo zatím hodně a ještě připadával, ale už mi z MÚ telefonovali, že je tam na nás stížnost. Máme kolem domu nepořádek. V první chvíli mě to naplnilo hořkostí a pocitem ukřivdění, zmiňovaný nepořádek v žádném případě neodpovídal reakci (malá vrstva přimrzlích  pilin 2x3m). Moje ješitná ctižádost nechápala,  jak někdo může přehlídnout, že léta bez jakýchkoliv řečí pečujeme o pořádek v nejbližším okolí, o trávník, záhonky s květinami. Na pozemku města jsme na vlastní náklady (po částečném dodání materialu) nechali položit dlažbu a instalovali posezení, využívané veřejností, turisty a účinkující při akcích v kostele včetně možnosti bezplatného použití WC. Nemluvě o úklidu odpadků navátých ulicí od náměstí z  převrácených odpadkových košů. Nechápu, kdo může  dělat vědu z maličkosti. Proto tento pocit  rychle odezněl.

(more…)

Knížecí studánka

21 March 2010
Comments Off on Knížecí studánka

K občasným cílům našich procházek je knížecí studánka. Toto místo najdete v lese svažujícím se už k Lubenci. Je to nad Chýšemi, až za odbočkou na Žďárek a Tis. Odbočí se tam ze silnice sjíždějící k Lubenci. Studánka je ohraničena pískovcovým kruhem představující žabí hlavu.

(more…)

praděda Lacina

19 March 2010
Comments Off on praděda Lacina

Praděda Lacinů se narodil v roce 1887 v Praze, kde také celý život prožil. Jmenoval se Bedřich a byl kovářem. Vetšinu svojeho života pracoval v továrně ČKD (Česká Kolben a Daněk) lokomotivka. Dnes zde místo továrny stojí v Libni  multifunkční hala “Sazka aréna”. S babičkou Oldřiškou bydleli v maličkém  domku na okraji Prahy, v Hloubětíně u Černého mostu.

(more…)

Náš život se zvířátky II.

14 March 2010
Comments Off on Náš život se zvířátky II.

Jedno ze zvířátek nás potkalo za naší působnosti na horské chatě v Jáchymově. Tehdy (rok 1973) jsme vyhráli výběrové řízení na správcovství v rekreačním zařízení  “Bratrství” v Krušných horách nad Jáchymovem. Majetel tohoto zařízení byl Kombinát Vřesová. Prožili jsme tam jedny z nejkrásnějších let našeho života. Z oblibou říkám: “ten mejdan trval čtyři roky”.

(more…)

Bez práce nejsou koláče

10 March 2010
Comments Off on Bez práce nejsou koláče

Ze zápisu jednání RM jsem se dozvěděl, že FC Sokol nabízí městu odprodej ubytovny na kluzišti za 1.-Kč. Je to další z mnoha důkazů o neschopnosti funkcionářů FC.  Zmizí tak z mapy Žlutic služby, zajišťující levné a hromadné ubylování, které ve Žluticích chybí úplně. Sokol tak dává  jednu z těžkých úderů turistice a cestovnímu ruchu v našem městě. Pohřbil minimálně dvě pracovní místa. Navíc  se zbavil možnosti přímu minimálně 100 tis ročně do svého rozpočtu. Nebudu dále vyjmenovávat dalši  potencionální výhody a možnosti vyplývající z pouhé skutečnosti, že ubytovna bude v provozu a bude mít trvalé zaměstnance. Zjednodušeně řečeno – tunel na jehož konci jsou 2-3  úspěšné ročníky A mužstva  fotbalistů (ostatní družstva asi nic).

(more…)