Měsíční archiv: February 2010

Náš život se zvířátky I.

20 February 2010
Comments Off on Náš život se zvířátky I.

V našem společném soužití s babičkou Anežkou jsme se občas setkali s  nějakým zvířátkem, které jsme pak přijali jako člena rodiny. Dnes, když si všechny naše “mazlíčky” připomínám, mě překvapuje  jejich počet. Nezdá se to, ale za 40let jich pár bylo. Je nesporné, že obohatily náš život. Uměly si nás, i když každé zvířatko něčím jiným, získat tak, že dnes na ně vzpomínáme z velkým dojetím. Co legrace a hezkých chvil nám připravily. A to jen tak, jakoby navíc, k našim zážitkům běžného života, který jsme žily nezávisle na jejich přítomnosti. Jako by se snažily žít pro naší radost. Jako odměnu za tu trochu péče a dobrého zacházení.

(more…)

Šachy, nejen zábavná hra ?

20 February 2010
Comments Off on Šachy, nejen zábavná hra ?

Před nedávnem jsem zaslechl v rozhlase zajímavou informaci o tom, že v sousedním Polsku uvažují o tom, že šachy zavedou do škol jako povinný vyučovací předmět. Nápad je to určitě dobrý. Šachy nejsou jen pouhou hrou. Při proniknutím do jejich tajů a nelezení analogie pro běžný život, je velmi pravděpodobné, že to lidem osvojívši si tyto taje, bude pomáhat řešit běžné problémya možná i vážná rozhodnutí. Určitě je to však naučí jak k problémům přistupovat a způsob jak je řešit. Šachy jsou nejen gymnastikou mozku, ale i dobrým návodem jak se v životě chovat.

(more…)

Názory turistů II.

17 February 2010
Comments Off on Názory turistů II.

Jezdívá ke mě známá, která se služebně pohybuje  po celém Karlovarském kraji a ještě po Tachovsku. Má tedy možnost srovnávat města, místa apod. Svěřila se mi, že tak smutný a tísnivý pocit, jako ze Žlutic má málo kde. Z čeho její pocit vyplývá  nejlepe vysvětluje její  popis  vjezdu do Žlutic, který mě utkvěl v paměti.

(more…)

Rozkvět Žlutic (za posledních 3O let)

14 February 2010
Comments Off on Rozkvět Žlutic (za posledních 3O let)

Často se u “stolu rejpalů”  kritizuje a diskutuje politika a hlavně činnost Poslanecké směmovny. Onehdá se se toto téma sklouzlo na komunální rovinu. Dost to členům PS pomohlo k lepšímu. Z hovoru a přetřásáním různých problémů a kauz v našen městečku, vyplynulo, že je záchranou pro pro republiku, že tam jsou právě oni a nikoliv lidé jako v našem Zastupitelstvu  města.

(more…)

Od stolu rejpalů

12 February 2010
Comments Off on Od stolu rejpalů

Osazenstvo tohoto stolu v naší hospůdce  má pokaždé jiné obsazení. Názory,  postřehy apod. jsou anonymní. Jedná se o obyčejné lidi. Nejde o nějaké ustálené seskupení politické či nepolitické. Tyto hospodské hovory však mají svou moudrost a je v nich dost pravdy. Články od tohoto stolu jsou vybírány náhodně .

Lze Žlutice srovnat s jinou obcí (městem) ?

10 February 2010
Comments Off on Lze Žlutice srovnat s jinou obcí (městem) ?

Přečetl jsem si příspěvek “Máme rádi Kadaň”, kde se toto pěkné město srovnává se Žluticemi. Nezdá se mi férový srovnávat tak rozdílná města s tak rozdílnými parametry a vůbec předpoklady. Chtěl jsem na to reagovat na tento “skorofaul” v diskuzi pod tímto článkem. Přišel jsem na to, že mě vlastně chybí protiargumenty. O způsobu kritiky a v jakém  kontlextu byla vyslovena lze diskutovat, ale fakticky je pravdivá. Proto můj příspěvek budiž reakcí na tento článek. Pro pořádek a přehled se přidržím témat a číslování.

(more…)