Měsíční archiv: January 2010

Moje Kadaň

20 January 2010
Comments Off on Moje Kadaň

Proč říkám moje Kadaň když patří všem kdo v ní žijí?

(more…)

Rodičovství poslání či břemeno?

18 January 2010
Comments Off on Rodičovství poslání či břemeno?

Jak pošetilé je hodnotit rodiče jen podle toho jak na svě děti ječí nebo jak je omezují v jejich rozletu.

Vezměme to z nejprve z pohledu dětí. Jak je únavné neustále poslouchat rodiče, který když přijde domů je jeho první zájem jaký jsou známky, jestli má splněné povinosti a šup do kuchyně a hledíc sám sebe frfňat nad tím, že není zase podle nich. Neustálé příkazy a nával povinností a poučování je pro tu malou dětkou duši opravdu přítěž a co si budeme povídat, nás samotné to obtěžovalo a připadalo nám to nekonečné. V dobách dospívání kdy s každým zalomcují hormony,  si procedí zkrz zuby každý adolescent památnou větu. Nebudu jako rodiče.

(more…)

děda Viktora

18 January 2010
Comments Off on děda Viktora

Povím vám příběh, kterému je letos sto let. Z doby, kdy naše vlast ještě nebyla Česko ani Československo, ale jen Čechy  součást Rakouska-Uherska. Vzpomenu si na to, když cestujeme do Prahy a vidím uzavřené uhelné doly mezi Novým Strašecím a Stochovem, kde děda, který je jmenoval Václav Viktora, pracoval.

(more…)

Máme rádi město Kadaň

18 January 2010
Comments Off on Máme rádi město Kadaň

Tak jako Žlutice jsou pro mě symbolem maloměšťáctví a degradací celkové kvality života v místě svého bydliště, tak Kadaň je pravým opakem a přesně tak si představuji kvalitní město ve kterém mám do budoucna žít se svou rodinou. Navíc je Kadaň v kontrastu ostatních měst v severních Čechách skutečnou perlou a ačkoli v Kadani bydlím relativně krátce, tak mohu o sobě hrdě prohlásit, že jsem se stal kadaňským patriotem.

(more…)

Kalamita daisy

17 January 2010
Comments Off on Kalamita daisy

Konečně přišla zima jaká se nám musí líbit. Mluvíme o ní, jako o  “zimě jaká bývala dřív”, ” zima jako z Ladových obrázků” a dáváme ji i  jíné poetické přívlastky.

(more…)

Aplikované zákony mrtvého koně

14 January 2010
Comments Off on Aplikované zákony mrtvého koně

Rozdíly mezi primitivním hospodářským myšlením našich předků a dnešním způsobem uvažování expertů ovlivněným
moderními náhledy na ekonomiku, politiku a výrobní procesy lze stěží porovnat lépe než pomocí mrtvého koně…

(more…)

Názory turistů I.

14 January 2010
Comments Off on Názory turistů I.

V naší hospůdce se často zastaví turisti nebo návštěvníci Žlutic. Malý prostor a domácí prostředí způsobuje, že návštěvníci hospůdky mají k sobě blíž a toto prostředí svádí k navazování hovoru.

(more…)

Žlutice umírající město

13 January 2010
Comments Off on Žlutice umírající město

Naše návštěva byla po letech šokem, který mám v srdci a nikdo ho nevymaže. Městečko zvané Žlutice, které kvetlo obchůdky a lidičkama, kteří byli stále veselí, je rázem mrtvo……..

(more…)